Kup Srbije: Partizan pobedio Bačku (video)

Utakmica na stadionu u Humskoj završena je sa 2:0 za domaći tim. Pavlović je vođstvo Partizanu doneo u osmom minutu, kada je sa oko 20 metara zahvatio sjajno loptu i poslao je u dalje rašlje gola Bačke. Obe ekipe imale su svoje šanse, a promenu rezultata videli smo u 75. minutu kada je Asano iskoristio loptu koju mu je poslao Natho, nakon što je golman Bačke slabo ispucao.

Partizan je u osmini finala fudbalskog Kupa Srbije. U meču koji se igrao na stadionu u Humskoj crno-beli su pobedili Bačku sa 2:0.

U strelce su se upisali Lazar Pavlović i Takuma Asano. Svoj debi za ekipu trenera Stanojevića imao je i Žan Krsitof Bajbek, a meč je obeležila nova povreda Lazara Markovića.

Pavlović je vođstvo Partizanu doneo u osmom minutu, kada je sa oko 20 metara zahvatio sjajno loptu i poslao je u dalje rašlje gola Bačke. Gosti se posle ovoga nisu predali i pokazali su veoma borbenu igru do kraja poluvremena.

U sličnom ritmu fudbaleri Bačke nastavili su i na početku drugog dela utakmice. Obe ekipe imale su svoje šanse, a promenu rezultata videli smo u 75. minutu kada je Asano iskoristio loptu koju mu je poslao Natho, nakon što je golman Bačke slabo ispucao.

"U pojedinim delovima smo bili dosta dobri, u nekim nesigurni. Derbi nas je mnogo iscrpeo, igrači su svi "na pola" i mnogo je teško igrati tri dana posle derbija. Čestitam mojim igračima, bili su u većem delu utakmice dobri", rekao je posle meča trener Partizana.

Stanojević je kritikovao Asana zbog situacije u kojoj je sebično šutirao ka golu, iako su dva njegova saigrača imala mnogo bolju poziciju da šansu realizuju u pogodak.

"Morao je da odigra igraču koji je bio sam i da reši to. Ali dobro, ne zameram mu, to je na utakmici, ali sve je to normalno", zaključio je Stanojević .

Partizan – OFK Bačka 2:0 (1:0)