Partizanov "poker" protiv Mladosti

Crno-beli su prikazli veoma dobru partiju korom su potpuno neutralisali protivnika i tako se revanširali ekipi iz Lučana za poraz u poslednjem odmeravanju snaga ova dva tima.

Fudbaleri Partizana upisali su trijumfalni povratak nakon pauze u prvenstvu povodom pandemije korona virusa. Crno-beli su savladali ekipu Mladosti na stadionu u Humskoj ubedljivim rezultatom 4:1, u meču 27. kola Superlige Srbije.

Trener domaćina Savo Milošević odlučio se za igrače koji uglavnom čine standarnu postavu. Oni su prikazli veoma dobru partiju korom su potpuno neutralisali protivnika i tako se revanširali ekipi iz Lučana za poraz u poslednjem odmeravanju snaga ova dva tima.

Partizanu je bilo potrebo svega 12 minuta da probije zadnji bedem gostiju. Lopta je stilga do Markovića koji je uspešno završio akciju svog tima. Sedam minuta kasnije viđena je još lepša akcija domaćina, Natho je sjajno uposlio Asana, koji je rustrinski povisio na 2:0. Taj pogodak je definitnivno probudio ekipu Mladosti, koja je u odgovorila golom Odite u 23. minutu. Ubrzo su Lučanci su imali još dve odlične prilike, ali je golman Stojković osujetio ove pokušaje.

Početak drugog dela obeležio je znatno sporiji tempo utakmice. Taj ritam prekinuo je penal za domaćina u 62. minutu, a siguran sa bele tačke bio je Sadik. Tačku na ubedljivo izadnje Partizana stavio je mladi Stevanović u 80. minutu , nakon lepog driblinga i preciznog udarca sa distance.
Partizan je tako napravio dobru uveriru za četvrtfinalni meč u Kupu. Crno-beli odbranu pehara u ovom takmičenju nastavljaju u sredu od 17.30 kada gostuju ekipi Radnika.