Siti i Bajern prebrinuli brige, Nikolić odoleo Simeoneu

Derbi nije opravdao očekivanja, Atalanta je napravila iznenađene u Liverpulu, dok je Lokovomotiva našeg trenera Marka Nikolića odolela na terenu favorizovanog Atletika.

Drugi dan takmičenja u četvrtom kolu Lige šampiona promovisao je nove učesnike naredne faze elitnog takmičenja.

Brige oko plasmana u narednu rundu prebrinunuli su i fudbaleri Mančester sitija, Bajerna.
Engleski velikan opravdao je ulogu favorita na terenu Olimpijakosa, a pobednika u Pireju odlučio je gol Fodena u 36. minutu.

Bajern je bio znatno efikasniji salvadavši na svom terenu ekipu Salcburga rezultatom 3:1, iako je od 66. minuta imao igrača manje na terenu.

Derbi večeri nije opravdao očekivanja. Meč između Intera i Reala završen je rezutlatom 0:2 za Madriđane, a duel u Milanu praktično je praktuično je izgubio na neizvesnosti posle isključenja veziste domaćih Vidala, koji je u 33. minutu dobio dva žuta kartona zbog prigovora. Real je od 7. minutu vodio golom Azara sa bele tačke, dok je u nastavku, osokoljen vođstvom ali i brojčanom prednošću na terenu, rutinski priveo posao kraju.