Partizan izgubio u Valensiji

Košarkaši Partizana upisali su drugi poraz u novoj sezoni Evrokupa. Crno-beli su poraženi na gostovanju Valensiji rezultatom 79:71, u meču 3. kola takmičenja po grupama.

Izabranici Nenada Čanka su bili na visini zadatka u prvom poluvremenu. Dobru igru iz prvog kvartala gosti su preneli i na drugu četvrtinu, tako da su posle 15 minuta igre stigli do svoje najveće prednosti, koja je iznosila sedam poena. Međutim, po povratku sa odmora usledio je brodolom u igri našeg predstavnika. Španski tim je pojačao pritisak u napadu i znatno podigao nivo borbenosti u odbrani, pa je za kratko vreme stigao do dvocifreme prednosti. Domaći tim je bio na vrhuncu u poslednjem minutu treće deonice kada je vodio 14 razlike. Partizan je u tokom poslednjeg kvartala  uspeo da priđe na 72:66, međutim nije imao snage za neizvesnu završnicu.
U Partizanu, koji je igrao bez Zagorca, najefikasniji je bio Pejdž sa 14 poena, Nikolić je postigao 12, a Aranitović 10 poena. Kod Valensije Vil Tomas je ubacio 17, Tobi 15, a Laberi 12 poena.
U sledećem kolu Evrokupa Partizan dočekuje Asvel.