Zvezda parirala, pa potonula u nastavku

Vaterpolisti Crvene zvezde nisu uspeli da naprave podvig na startu nove sezone Lige šampiona. Srpski tim izgubio je na svom bazenu od favorizovanog Pro Reka rezutlatom 17:4.

Posle velike borbe u prvoj četvrtini, u kojoj je bilo nerešeno 1:1, činilo se da izabrnaici Dejana Savića namučiti italijanskog velikana.

Crveno-beli su bili u igri i posle druge deonce kada je rezultat glasio 4:3. Ipak,  gosti su u nastavku dodali gas,  treću četvrtinu su dobili sa 6:1, da bi u poslednjoj potpuno nadigrali Zvezdu upisavši  7:0.

Najefikasniji u italijanskom šampionu bio je Aleksandar Ivović sa četiri pogotka, jedan manje je dodao Kejs, a i srpski reprezentativci su se upisivali u strelce – Filip Filipović je postigao dva, dok je Dušan Mandić dodao jedan gol.
Kod našeg tima po jednom su mrežu rivala pogađali Veljko Tankosić, Dušan Vasić, Andria Bitadze i Kristijan Šulc.
Zvezda se ovom utakmicom vratila u Ligu šampiona posle pet sezona, a u narednom kolu, 3. novembra, dočekaće Barselonetu.