Dobra odbrana i golovi Mitrovića za pobedu Srbije

Srpska fudbalska reprezentacija pobedila je Crnu Goru u utakmici trećeg kola Lige nacija. Meč na stadionu pod Goricom završen je rezultatom 0:2, a oba gola postigao je Aleksandar Mitrović.

U prvoj takmičarskoj utakmici od samostalnosti dve zemlje, Srbija je na gostujućem terenu pokazala da je zaslužila epitet favorita dat pred početak susreta. Da je ove sezone u formi života Mitrović je potvrdio i na ovoj utakmici. Srpski fudbaler tresao je mrežu Crnogoraca u 18. i 81. minutu.

Domaća ekipa odigrala je slabo u prvom poluvremenu, dopustivši srpskim fudbalerima da kontrolišu situaciju na terenu. Mitrović je bio precizan sa bele tačke, nakon što je Filip Stojković oborio Tadića.

U drugom delu crnogorski tim igrao je mnogo angažovanije, a izabranici selektora Tumbakovića bili su dosta opasniji. Odbrana Srbije uspela je da sačuva svoju mrežu, a pored nekoliko ozbiljnih prilika, došao je i drugi gol Mitrovića koji je potvrdio pobedu značajnu za poziciju u našoj grupi Lige nacija. Treba pohvaliti majstorsku asistenciju Milinković-Savića u ovoj akciji, ali i pomenuti prilike Dušana Tadića.

U završnici meča crveni karton je dobio selektor Crne Gore Ljubiša Tumbaković. Iako je utakmica najavljena kao susret visokog rizika, duel je prošao u prijateljskoj atmosferi, a navijači su pre početka pozdravili himne obe zemlje.

Srbija je posle druge pobede, uz jedan remi, sada prva na tabeli C grupe Lige nacija. Tri dana posle gostovanja u Podgorici našu reprezentaciju čeka utakmica sa Rumunijom u Bukureštu.

Crna Gora – Srbija 0:2 (0:1)
(Mitrović 18p, 81)

Crna Gora (4-2-3-1): Petković – Stojković (Janković 46), Simić, Tomašević, Vešović – Šćekić (Ivanić 72), N. Vukčević – Marušić, Jovetić, Jovović – Bećiraj (Mugoša 80)

Srbija (4-2-3-1): Dmitrović – Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić – Maksimović, Lukić (Jovičić 72) – Gaćinović (Milinković-Savić 79), Tadić, A. Živković – Mitrović (Radonjić 90+3)