Partizan srušio veliki Zenit!

Partizan je ostvario veliku pobedu u košarkaškom Evrokupu. Crno-beli su uz ogromnu podršku navijača pobedili ruskog košarkaškog velikana, ekipu Zenita.

Meč drugog kola Evrokupa završen je rezultatom 89:82 za domaći tim. Tokom utakmice u beogradskoj dvorani „Aleksandar Nikolić“ izabranici trenera Čanka u potpunosti su iznenadili favorizovanog protivnika kojem mnogi daju velike šanse da čak dođe i do titule u Evrokupu.

Velika borbenost košarkaša Partizana oduševila je njihove navijače, ali se ipak jedno ime mora posebno istaći: Rade Zagorac je imao sjajno veče, a praktično je sam tokom treće četvrtine probudio svoje saigrače i odličnim potezima doneo odlučujući doprinos velikom preokretu, na oduševljene posetilaca nekadašnjeg „Pionira“. Odlučujuću trojku za pobedu crno-belih ubacio je Si za rezultat 81:78, posle čega je sve krenulo u korist Partizana.

Zagorac je veče završio sa 16 poena, pet skokova, šest asistencija i pet ukradenih lopti. 16 poena je imao i Lendejl, a dvocifreni su još bili i Gagić, Marinković i Si sa koševima za po 12 poena.

Nezaustavljiv u ekipi Zenita bio je Džarod Jutos sa 25 poena i deset skokova.

U nastavku Evrokupa Partizan gostuje Valensiji. Ovaj meč igra se u sredu 17. oktobra.

Partizan - Zenit 89:82

Partizan: Pejdž, Si, Aranitović, Marinković, Gegić, Veličković, Pecarski, Zagorac, Gavrilović, Lendejl, Gagić, Nikolić. Trener: Nenad Čanak.

Zenit: Rejnolds, Mekel, Desjatnikov, Truškin, Voronov, Simonović, Panin, Jutof, Skrab, Valijev. Trener: Vasili Karasjov.