Portugal se provukao do osmine finala Mundijala

Reprezentacija Portugala provukla se u osminu finala nakon što je uz dosta muke izborila remi sa Iranom.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, a golove su postigli Kvarežma u 45. i Ansarifard u 93. minutu.

Kvarežma se u strelce upisao zaista atraktivnim golom, ali je i sreća puno pomogla Portugalcima, jer je Kehdi Taremi promašio u poslednjim momentima meča i na taj način onemogućio plasman u osminu finala, što bi bio istorijski uspeh za ovu zemlju.

Fudbaleri Irana uspeli su da dobro izoluju Kristijana Ronalda, a svoju taktiku su zasnovali na čekanju prilike iz kontranapada. Mora se priznati da nijedna ekipa nije bila previša opasna u napadu. Portugal je nešto ubedljivije igrao u drugom poluvremenu, a Ronaldo je posle presude video tehnologije imao priliku da donese pobedu sa bele tačke, ali se mreža Irana u 52. minutu nije ponovo zatresla.

Treba istaći da je video tehnologija čak tri puta upotrebljena na ovoj utakmici, a penal za Iran je realizovao Ansarifard.

Iran – Portugal 1:1 (0:1)
(Kvarežma 45 – Ansarifard 90+3 p)

Iran: Biranvand – Hajsafi, Puraliganđi, Hoseini, Rezeian – Amiri, Ebrahimi, Ezatolahi, Đahanbakš, Taremi – Azmun

Portugal: Patrisio – Gereiro, Fonte, Pepe, Soareš – Mario, Silva, Karvaljo, Kvarežma – Silva, Ronaldo