Prvi neuspeh odbojkašica na SP

Najbolje odbojkašice Srbije doživele su prvi neuspeh na Svetskom prvenstvu u Japanu. Domaćin turnira je savladao našu selekciju posle preokreta rezultatom 3:1, u meču trećeg kola druge faze takmičenja.

Ovaj poraz nema uticaja na plasman Srbije u narednu  fazu, dok je našem rivalu ovaj meč predstavljao poslednju šansu da uhvati priključak za završnicu turnira, koja će se održati u Nagoji.
Izabranice Zorana Terzića su sjajno otvorile utakmicu i ekspesno dobile prvu deonicu. Međutim, Japanske su u nastavku podigle nivo servisa, to je itekako poremetilo prijem naših odbojkašaca, a samim tim i napade, pa su rivalke iskoristile stečenu prednost i izjednačile u setovima. To je itekako motivisalo selekciju domaćina. Japanake su u nastavku održavale visok novo u svim elementima igre, dok su naše devojke šansu za povratak propustile u drugoj polovini četvrtog seta.
U Srbiji je najefikasnija bila Milena Rašić koja je osvojila 20 poena, sa 14 je pratila Ana Bjelica, a po 13 osvojile Bjanka Buša i Brankica Mihajlović.

Bez obzira na poraz, Srpkinje su i dalje prve u grupi sa 21 bodom, istim kao Holandija i Japan, ali uz bolju poen razliku. O prvom mestu u grupi odlučivaće duel Srbije i Holandije koji se igra u četvrtak  od 9.10 po našem vremenu.