Radnički časno okončao evropsku odiseju

Fudbalski klub Radnički završio je svoju evropsku odiseju, odigavši sa Makabijem rezultatom 2:2 u revanš duelu drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Niški tim nije uspeo da pred svojim navijačima anulira predsnost Makabija iz prvog susreta, ali se časno oprostio od međunarodne scene.

Prednost od dva gola, sa kojom je ekipa Vladimira Ivića stigla u Niš, duplirana je posle nešto više od pola sata igre, ali je “Rael sa Nišare” pokazao karakter i sa dva gola Stanisavljevića uspeo da ostavi dobar utisak.

Izabranici Nenada Lalatovića su ispunili obećanje i za razliku od duela u Tel Avivu pokazali potpuno drugo lige pred solidno isupunjenim “Čairom”. Krenuli su agresivno od starta duela i konstantno pritriskali rivala na njegovoj polovini. Požrtvovana igra niških igrača i dobra akcija posle koje je Haskić šutirao sa ivice šesnaesterca pudigli su publiku na noge. Radnički je bio daleko konkretniji na protivničkoj polovini, a kao rezultat došla je odlična šansa koju je imao Grbić u 26. minutu, međutim Rajković je veoma dobro intervenisao. Niški tim je održavao ritam, ali je umesto gola usledio hladan tuš, jer Makabi u razmaku od svega pet minuta postigao dva gola. Mreža Nišlija zatresla se u 33. minutu, kada je posle akcije gostiju koja nije mnogo obećavala defanziva domaćih ubacila loptu u sopstvenu mrežu. Još se fudbaleri Radničkog nisu oporavili od šoka, a već je bilo 2:0 za Makabi. U 38. minutu odlični Atar je prevario kompletnu odbranu Nišlija i posle solo prodora, iskosa sa leve strane matirao Živkovića. I pored velikog deficita, računajući oba duela, Radnički nije odustao od namere da učini nešto više pred golomm izraelskog velikana. Stanisavljević je u 44. minutu povukao kontru, našao prostor za udarac i uspeo da savlada golama naše reprezentacije.

Gol Radničkog u finišu prvog dela dao je dodatni motiv za još bolje izdanje u drugom delu utakmice. Prvi minutu nastavka pokazali su da su izabranici Nenada Lalatovića odlučni u nameri da se časno oproste od međunarodne scene, pa je posle nekoliko solidnih napada usledio i onaj koji je podigao publiku na noge. Igrao se 58. minut kada je Stanisavljević prihvatio loptu u šesnaestercu rivala, a njegov udarac ponovo je završio iza leđa Rajkovića.

Isti igrač mogao je i do het-trika u 74. minutu, kada je odlično šutirao sa preko 20 metara, ali je golman naše selekcije napravio sjajnu paradu i sprečio niški tim da dođe do velike pobede i potpunog preokreta.

Trener Radnikog Nenad Lalatvoić je istako da je njegova ekipa pokazala karakter, ali je i izrazio žaljenje zbog naivno primljenih golova.

Njegov kolega, vršnjak i rival iz igračkih dana, Vladimir Ivić je istako da je Makabi, računajuči obe utakmice, zasluženo izborio plasman u treće kolo kvalifikacija, ali da je njegov tim ispuštajnem prednosti u revanšu donekle pokvario utisak.

Makabi je ispunio misiju u duelu sa Radničkim i sada se okreće dvomeču sa jermenskim Pjunikom u trećem kolu. Sa druge strane, Radnički je časno predstavljao svoju zemlju na međunarodnoj sceni posle 35 godina pauze. Niškom timu sada predstoje izazovi na domaćoj sceni, a prvi narendi je duel sa Dimanom iz Vranja u meču koji je igra u nedelju od 20 časova na “Čairu”.