Šesta pobeda Partizana, peta minimalcem

Fudbaleri Partizana savladali su pred svojim navijačima ekipu Rada sa 1:0 u zaostaloj utakmici petog kola Supelige Srbije.

Crno beli su i ovaj trijumf izvukli na mišiće i time napravili bledu uvertiru za nedeljni “večiti” derbi sa Crvenom zvezdom. Gol koji je odlučio pobednika postigao je Janković u 49. minutu. Ovaj pogotak doneo je šestu pobedu crno-belijma u aktuelnoj sezoni, a interesanto da do samo jednog trijumfa nisu stigli minimlacem.

Izabranici Zorana Mirkovića su veći deo prvog poluvremena odigrali u svom uobičajenom ritmu ovog leta – sporo i jalovo. Crno-bele je pokrenula odlična prilika fudbalera Rada u 35. minutu, Mihajlović je prevario golmana Stojkovića, ali je Vulićević izbacio loptu sa gol linije. Igrači Partizana su brzo odgovorili, vezali nekoliko dobrih prilika, međutim rezultat se nije menjao.
Domaći su probili led početkom nastavka, a posao im je znatno olakšalo isklučenje Mladonovića u 64. minutu. Rad se potom povukao na svoju polovinu, međutim crno-beli nisu uspeli da iskoriste terensku nadmoć.
Partizan se sada okreće duelom sa najvećim rivalom, a meč se igra u nedelju od 19 sati na stdionu u Humskoj.