Ubedljiva pobeda Radničkog i manji incident u završnici (video)

U prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope Radnički je u Nišu pobedio maltešku Gziru sa 4:0 (1:0) i prebrinuo sve brige oko nastavka takmičenja.

Ljubitelji fudbala u Nišu imali su priliku da na najbolji način proslave povratak Radničkog na evropsku scenu posle 35 godina, a nakon ovakvog izdanja izabranika Nenada Lalatovića sigurno je da će gledati još evropskih utakmica.

Radnički je poveo u 15. minutu golom Radovana Pankova i na odmor je otišao sa minimalnom prednošću, ali je u nastavku potpuno nadigrao goste sa Malte i mogao je da postigne još nekoliko pogodaka. Drugi gol je postigao Nermin Haskić u 53. minutu, a dva minuta kasnije Marko Mrkić je povisio na 3:0. Konačan rezultat postavio je Haskić svojim drugim golom pet minuta pre kraja.

Utakmicu je obeležio i manji incident u završnici, u kojem je glavni junak bio trener domaćih.

Ukoliko uspešno prebrodi gostovanje na Malti za sedam dana, a bilo bi čudo da to ne uradi, Radnički će u drugom kolu igrati sa boljim iz duela između Ferencvaroša i Makabija iz Tel Aviva.